18 Mart Şehitleri Anma Günü


Açıklama: Balışeyh ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.
Kategori: Önemli Gün ve Haftalar
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2016
Geçerli Tarih: 18 Ocak 2022, 02:08
Site: BALIŞEYH BELEDİYE BAŞKANLIĞI-KIRIKKALE
URL: http://www.baliseyh.bel.tr/haber_detay.asp?haberID=26


Balışeyh ilçesinde de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında program düzenlendi. 

Hükümet konağı önünde düzenlenen programa Kaymakam Yusuf Yıldırım, Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, Garnizon Komutanı Selçuk Yalçın, daire amirleri, öğrenciler ve şehit yakınları katıldı. 

Atatürk büstüne çelenklerin bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemi ile ilgili çeşitli konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. 

Daha sonra programa katılanlar Kaymakam Yusuf Yıldırım'ın daveti üzerine Kaymakamlık makamına geçildi. Burada da ikili sohbet ve görüşmelerin ardından yeni yapılan şehitlik köşesine şehit aileleri tarafından şehitlerin fotoğrafları yerleştirildi. 

Günün anlam ve önemiyle ilgili diğer etkinlikler için Çok Programlı Lisenin Konferans Salonu'na geçilerek programa burada devam edildi.