Balışeyh ilçemiz doğalgaza kavuştu


Açıklama: Kırıkkale’nin 2 ilçesinden sonra 3. ilçe olan Balışeyh ilçesine doğalgaz verilerek ilk meşale yakıldı.
Kategori: Güncel Haberler
Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2019
Geçerli Tarih: 22 Şubat 2024, 07:20
Site: BALIŞEYH BELEDİYE BAŞKANLIĞI-KIRIKKALE
URL: http://www.baliseyh.bel.tr/haber_detay.asp?haberID=125


Kırıkkale’nin 2 ilçesinden sonra 3. ilçe olan Balışeyh ilçesine doğalgaz verilerek ilk meşale yakıldı.

İlçede doğalgaz gelmesiyle ilgili olarak tören düzenlendi.

Balışeyh Belediyesi önünde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, “Yıllarca uğraştığımız, çaba sarf ettiğimiz soğuk bir havada, mübarek bir günde sizlerle birlikte doğalgaz açılışını yapacağız. Allah nasip ederse bugün Yeni Mahallemize doğalgazı vereceğiz. Bu vesileyle en başta kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, eski Başbakanlarımızdan Binali Yıldırım'a, eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a teşekkür ediyorum" dedi.

Balışeyh'in tarihi bir güne şahitlik ettiğini kaydeden AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ise, Keskin, Karakeçili, Çelebi, Sulakyurt, Delice ve Çerikli beldesine de doğalgaz getirileceğinin müjdesini verdi.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer de doğalgazın Balışeyh’e gelmesinin önemli bir hizmet olduğunu ifade ederek, diğer ilçelerimizin de en kısa sürede bu hizmete kavuşmaları temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından dua ve tekbirler eşliğinde açılış kurdelesi kesildi.

Programda, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, AK Parti İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Vali Yardımcısı Osman Akbaş, Balışeyh Kaymakam Vekili Kübra Kaplan, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.